sobota 30. prosince 2023

Ohlášky 31.prosince 2023

Dnes je Svaté rodiny Ježíše, Marie a Josefa.

 V tomto týdnu si připomínáme:
po: Slavnost Matky Boží, Panny Marie
út: Památka Sv. Basila Velikého a Řehoře Naziánského biskupů a učitelů církve
st: Nezávazná památka Nejsvětějšího Jména Ježíš
pá: První pátek v měsíci.
 so: Slavnost Zjevení Páně
ne: Svátek Křtu Páně 

 Dnes bude odpoledne v 16 hodin děkovná bohoslužba za uplynulý rok 2023 na závěr budou litanie k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu, zásvětná modlitba a svátostné požehnání. Poté bude ještě příležitost pro zájemce ke zpívání koled acapella u vánočního stromu před farou. 

 V pondělí 1. ledna 2024 na Slavnost Matky Boží Panny Marie bude nedělní pořad bohoslužeb v 8.00; 9.30; 11.00 a v 18.30 a bude také mše svatá v psychiatrické nemocnici v 14.20. Je to zasvěcený svátek. 

 Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

 Ve středu 3. ledna 2024 zveme, u příležitosti 800. výročí od prvního postavení betléma Františkem z Assisi, večer po mši svaté k našemu Betlému ke Zpívání u jesliček s texty Václava Renče. Všichni jste srdečně zváni. 

 V pátek je první pátek v měsíci. Po večerní mši svaté budou litanie k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a zásvětná modlitba. 

 V sobotu 6. ledna 2024 je Slavnost Zjevení Páně. Mše svatá bude mimořádně ráno v 8 hodin, ve 14.20 v psychiatrické nemocnici a večer v 18.30, při které bude zpívat náš chrámový sbor. 

 Příští neděli 7.ledna 2024 bude v 9.30 mše svatá pro rodiny s dětmi a po ní bude spolčo pro mladší. Spolčo probíhá na faře v sále a končí ve 12 hodin. Rodiče dětí si mohou během spolča dát čaj, kávu v salónku a posedět spolu.

Diecézní charita Brno zve 4. ledna na Tříkrálový průvod centrem Brna. V 16:00 bude vycházet od katedrály sv. Petra a Pavla. Pro ty, kteří by se rádi zapojili, bude připraveno zázemí v budově Petrov 2 od 15:00. Zde budou připraveny různé kostýmy k zapůjčení. Nebo si můžete donést vlastní. Po skončení průvodu bude pro účastníky připraven teplý čaj a svařené víno.

Žádné komentáře: