sobota 2. prosince 2023

Ohlášky 3.prosince 2023

Dnes je 1. neděle adventní

V tomto týdnu si připomínáme:
po: Nezávazná památka sv. Jana Damašského - kněze a učitele církve
st: Nezávazná památka sv. Mikuláše - biskupa
čt: Památka sv. Ambrože biskupa a učitele církve
pá: Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
so: Nezávazná památka sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina
ne: 2. neděle adventní 

Dnes je mimořádná sbírka na topení. Potřebujeme zaplatit ještě poslední letošní zálohu 103 000 Kč. Příští rok by ceny za topení měli být už o trochu nižší. 

V následujících dnech bude v našem kostele probíhat výměna rozvaděče a s tím je spojená i výměna elektrických kabelů po kostele. Středeční adorace bude v kapli zasnoubení Panny Marie a zpovídání v sákristii. Vstup bude venkovním vchodem do sakristie. Vstup na bohoslužby bude v úterý, ve středu a ve čtvrtek bočním vchodem od fary. Sledujte prosím web a cedule na dveřích kostela, tam budou aktuální informace. 

Dnes žehnáme adventní věnce při všech bohoslužbách. 

Dnes navštíví naši farnost svatý Mikuláš. Přijde na mši svatou pro rodiny s dětmi v 9.30. Po mši svaté bude spolčo pro mladší s Luckou a Jonášem na faře v sále. Rodiče mohou posedět v salónku a dát si něco na zahřátí. 

Doba adventní je tradičně spojena se slavením rorátů. Jsou to mše svaté ke cti Panny Marie konané zpravidla před rozedněním. U nás to jsou všechny ranní bohoslužby od pondělka do pátku. Mše svatá jen při svíčkách bude v pondělí v 6.00 hodin. 

V pondělí 4.prosince 2023 oslaví o. Zdeněk Králík 30 let kněžství, děkovná bohoslužba bude v úterý 5.prosince v 18.30 v našem kostele.

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

Každý pátek je na závěr adorace v 10 hodin příležitost k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. 

V pátek 8.prosince se připojíme už podruhé k celosvětové Hodině modliteb za svět. Bude to příležitost ke společné modlitbě růžence, litanií, žalmu i tiché adoraci od 12 do 13 hodin. 

V pátek 8.prosince budeme slavit patrocinium (jmeniny) našeho kostela. Slavní mši svatou budeme slavit spolu s novým brněnským děkanem o. Vladimírem Záleským. Po ní bude příležitost k neformálnímu setkání na faře. Budeme vděčni za nachystání drobného pohoštění. Zájemci hlaste se u o. Petra. 

Chrámový sbor stále shání tenor, bas, alt či soprán. Zájemci přijďte se podívat na faru na nácvik v úterý v 19:30 v sále

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏 Ochraňuj, Panno Maria, i naše kněze, nás, vlast...