sobota 13. ledna 2024

Ohlášky 14. ledna 2024

Dnes je 2. neděle v mezidobí

Děkujeme všem, kteří pomohli s úklidem kostela a vánoční výzdoby, stromků, betléma.

V tomto týdnu si připomínáme:
st: Památka sv. Antonína opata
čt: Památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů
so: Nezávazná památka sv. Fabiána - papeže a mučedníka, sv. Šebestiána - mučedníka
ne:  Svátek posvěcení kostela (3. neděle v mezidobí - neděle Božího slova)

POZOR: V neděli 21. ledna 2024 slavíme 110. výročí posvěcení kostela. Dopoledne bude pouze slavnostní bohoslužba v 9.30. Mše svatá v 8 a v 11 hodin nebude. 

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

Každý pátek je na závěr adorace v 10 hodin příležitost k modlitbě korunky k Božímu milosrdenství. Chrámový sbor stále shání tenor, bas, alt či soprán. Zájemci přijďte se podívat na faru na nácvik v úterý v 19:30 v sále. 

Nyní probíhají volby do pastorační rady farnosti. V prvním kole jde o návrh kandidátů. Každý farník (to je každý kdo účastní života našeho farního společenství) může navrhnout jedno až pět jmen. U každého jména, prosím, uveďte telefon nebo mail. Jinak je návrh neplatný. Kontakt je nutný k tomu, abychom navrhovaného mohli oslovit. Navržený může být každý kdo bude mít k 28. lednu 2024 alespoň 18 let a je nebo cítí jako náš farník. Volební urna na návrhy je vepředu pod procesním křížem. Návrhy může vhazovat až do 21. ledna 2024 včetně. Druhé kole pak bude v týdnu od 28. ledna do 4. února 2024 včetně.  

Ve středu 17. ledna 2024 zveme v 19,15 do našeho kostela na přednášku Mgr. Robert Janás, Ph.D. vedoucí Galerie města Brna o našich oltářních obrazech a o jejich autoru Friedrichovi Hansi Wachovi. Všichni jste srdečně zváni.

Ve čtvrtek 18. ledna 2024 si pro nás připravil pěvecký sbor gymnázia Křenová Koncert duchovní hudby. Začátek je v 19.30. 

V neděli 21. ledna 2024 bude v 9.30 slavnostní bohoslužba s biskupem Vojtěchem Cikrlem, kterou poděkujeme za 110 let. Poté bude příležitost k posezení v jídelně Kocourek k neformálnímu setkání, společnému obědu, buchtě, kávě a bude něco k potěšení srdce. Oběd bude stát 120 Kč a je nutné si ho předem objednat. Výběr je ze čtyř jídel ( řízek s bramborovým salátem, knedlo-vepřo-zelo; těstovinový salát s lososem, smažený sýr s bramborem) a přihlašovat se můžete do úterního večera 16. ledna u o. Petra v sakristii, mailem, telefonicky.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏!